Otvaranje restorana 2024 – dokumentacija i dozvole + check lista

Picture of Matija Rako
Matija Rako

SEO Manager

Podijelite na društvenim mrežama:

Otvaranje restorana 2024 - potrebna dokumentacija i dozvole

Tablica sadržaja

Kao neizbježan korak u procesu, skupljanje dokumentacije i dozvola za otvaranje restorana samo po sebi je puno lakše i za živce i za novčanik ukoliko imaš lijepo definirano što ti točno sve treba i gdje to točno možeš nabaviti.

U ovom tekstu ćeš pronaći sve potrebne korake koje moraš proći kako bi skupio dokumentaciju i otvorio svoj vlastiti restoran.

Plus to, dobit ćeš super check listu koja će ti pomoći pri otvaranju.

Potrebna dokumentacija i dozvole za otvaranje restorana – od kuda krenuti?

Ugostitelji koji žele otvoriti vlastiti restoran često su u nedoumici koji oblik poslovanja da odaberu: obrt ili (jednostavno) trgovačko društvo odnosno d.o.o. Ili j.d.o.o. Najjednostavniji i najčešće korišteni oblik trgovačkog društva za poduzetnike početnike je društvo s ograničenom odgovornošću.

Ali da bolje razumijemo, evo klasičnih definicija oba oblika, a u nastavku i objašnjenja.

Obrt je samostalno i trajno obavljanje dopuštenih gospodarskih djelatnosti od strane fizičkih osoba sa svrhom postizanja dohotka koji se ostvaruje proizvodnjom, prometom ili pružanjem usluga na tržištu.

Društvo s ograničenom odgovornošću je trgovačko društvo u koje jedna ili više pravnih ili fizičkih osoba ulažu temeljne uloge s kojima sudjeluju u unaprijed dogovorenom temeljnom kapitalu, sa svrhom postizanja dobiti.

Osnivanje obrta 

Obrti mogu biti:

  • Slobodni (ne traži se stručna sprema)
  • Vezani (osim općih uvjeta, traži se ispit o stručnoj osposobljenosti, odgovarajuća srednja stručna sprema ili majstorski ispit)
  • Povlašteni (obrti čije je obavljanje moguće isključivo na temelju povlastice, koju izdaje nadležno ministarstvo ili drugo nadležno tijelo ovisno o djelatnosti, npr.slatkovodni ribar)

Obrt može biti i sezonski. U tom slučaju može se obavljati najduže devet mjeseci u jednoj kalendarskoj godini.

Fizička osoba može obavljati obrt ako ispunjava sljedeće opće uvjete:

  • da joj pravomoćnom sudskom presudom, rješenjem o prekršaju ili odlukom Suda časti

Hrvatske obrtničke komore nije izrečena sigurnosna mjera ili zaštitna mjera zabrane obavljanja djelatnosti dok ta mjera traje,

  • da ima pravo korištenja prostora, ako je to potrebno za obavljanje obrta.

VAŽNO: Fizička osoba koja ima želju obavljati vezani obrt i ispunjava opće uvjete, ali ne i poseban uvjet stručne osposobljenosti, odgovarajućeg srednjeg strukovnog obrazovanja ili položenog majstorskog ispita, može obavljati vezani obrt, ako zaposli radnika u punom radnom vremenu, koji udovoljava navedenim uvjetima.

Ako je za obavljanje obrta nužan prostor, onda obrtnik može obavljati obrt isključivo u prostoru za koji ima dokaze o pravu korištenja. Prostor, oprema i sredstva trebaju udovoljavati minimalnim tehničkim uvjetima i određenim posebnim propisima koji se odnose na obavljanje djelatnosti.

VAŽNO: Vlasnik restorana je dužan imenovati poslovođu. 

Vlasniku restorana u obavljanju posla mogu pomagati članovi obitelji, bez obveze zasnivanja radnog odnosa (bračni drugovi, djeca i drugi srodnici koji zajedno žive, privređuju, odnosno ostvaruju prihode na drugi način i troše ih zajedno.)

Ako se radi o obavljanju vezanog obrta, član obiteljskog kućanstva koji pomaže obrtniku u njegovoj odsutnosti mora ispunjavati i poseban uvjet stručne osposobljenosti, odgovarajućeg srednjeg strukovnog obrazovanja ili položenog majstorskog ispita, odnosno posebne zdravstvene uvjete, ako je to propisano posebnim zakonom.

Radi obavljanja gospodarskih djelatnosti, dvije ili više fizičkih osoba mogu zajednički otvoriti restoran. Dovoljno je da jedna od osoba, uz opće uvjete, ispunjava i poseban uvjet stručne osposobljenost, odgovarajućeg srednjeg strukovnog obrazovanja ili položenog majstorskog ispita. Uz uvjete iz Zakona o obrtu, prilikom registriranja restorana treba obratiti pažnju i na zakonske propise (kao npr. Zakon o trgovini, Zakon o ugostiteljstvu…) koji određuju posebne uvjete za obavljanje djelatnosti, osobito za uvjete prostora, stručne spreme ili posebnih dozvola i koncesija.

Registracija obrta

Podnošenje prijave za osnivanje obrta moguće je napraviti na četiri načina:

  1. Dolaskom u nadležno upravno tijelo županije odnosno Grada Zagreba,
  2. Putem interneta, korištenjem usluge e-Obrt 
  3. Putem sustava START – elektronskog pokretanja poslovanja 
  4. Putem servisa HITRO.HR

Registracija obrta dolaskom u nadležno tijelo županije odnosno grada Zagreba:

  1. KORAK

Dolazak u nadležno upravno tijelo županije odnosno Grada Zagreba – prema sjedištu obrta. 

*Ukoliko se prijava podnosi putem e-Obrta nije potrebno dolaziti u nadležno upravno tijelo, već se sve odvija putem interneta.

Potrebna dokumentacija:

  • Preslika osobne iskaznice
  • Preslika putne isprave, prijava boravka u Republici Hrvatskoj ili preslika osobne iskaznice ako imaju trajno nastanjenje u Republici Hrvatskoj (za strance)
  • Dokaz da udovoljava posebnim zdravstvenim uvjetima, ako je to propisano Zakonom
  • Dokaz o pravu korištenja prostora
  • Za vezane obrte: dokaz o stručnoj spremi, položenom majstorskom ispitu ili ispitu o stručnoj osposobljenosti (ukoliko podnositelj zahtjeva ne ispunjava ovaj uvjet, može obavljati vezani obrt ako na tim poslovima zaposli osobu, u punom radnom vremenu, koja udovoljava tom uvjetu)
  • Za povlašetene obrte: povlasticu, odnosno dozvolu koju izdaje nadležno ministarstvo, odnosno drugo tijelo čija je nadležnost propisana posebnim propisom ovisno o djelatnosti
  • Popunjeni obrasci kojih se preuzima u nadležnom upravnom tijelu županije odnosno Grada Zagreba (možeš ih preuzeti s interneta.

*Ako se prijava podnosi putem e-Obrta nije potrebno preuzimati i ispunjavati obrasce

  • Uplatiti troškove registriranja (broj računa i iznose ćete dobiti u nadležnom upravnom tijelu županije odnosno Grada Zagreba ili putem servisa e-Obrt)
  1. KORAK
  • Preuzimanje rješenja o upisu obrta u Obrtni registar u nadležnom upravnom tijelu županije/Grada Zagreba odnosno u uredu HITRO.HR, a ako je prijava obrta podnesena na e-Obrt-u, rješenje će biti dostavljeno u osobni korisnički pretinac.
  • Izrada pečata
  • Otvaranje žiro računa
  1. KORAK – HZMO, HZZO
  • Prijava u Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje (HZMO)
  • Prijava u Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO)

Obje prijave podnose se Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje, koji je elektroničkim putem povezan sa Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje.

Više informacija o prijavama i odjavama na mirovinsko osiguranje dostupno je ovdje.

  1. KORAK – Porezna uprava
  • Prijava u Poreznu upravu radi upisa u registar poreznih obveznika

Upisom obrta u Obrtni registar obrtnik odnosno u ovom slučaju vlasnik restorana je dužan početi s obavljanjem posla u roku od jedne godine od dana izdavanja obrtnice.

Vlasnik restorana je dužan najkasnije osam dana prije početka obavljanja obrta prijaviti obavljanje obrta mjesnom nadležnom upravnom tijelu.

Prednosti obrta:

  • Jednostavno otvaranje i zatvaranje (bez potrebe za odvjetnikom);
  • Nema potrebe za temeljnim (osnivačkim) kapitalom;
  • Članovi obiteljskog kućanstva mogu biti ispomoć bez zasnivanja radnog odnosa, ali njihov rad ne smije imati karakter trajnog obavljanja djelatnosti obrta (član obitelji mora imati uvjet stručne osposobljenosti ako je u pitanju vezani obrt);
  • Jednostavno knjigovodstvo (niža cijena);
  • Mogućnost paušalnog oporezivanja;
  • Mogućnost dobivanja državnih/gradskih poticaja;
  • Nizak trošak osnivanja;
  • Mogućnost privremenog zatvaranja obrta (do jedne godine).

Nedostaci obrta:

  • Obrtnik za obveze odgovara neograničeno (cijelom svojom imovinom);
  • Teži pristup izvorima financiranja (krediti i sl.) u odnosu na društva kapitala;
  • Progresivno oporezivanje;
  • Potvrda o stručnoj osposobljenosti, majstorskom ispitu i srednjem strukovnom obrazovanju za obavljanje djelatnosti vezanih obrta.

Registracija d.o.o. i j.d.o.o.

Elektroničko osnivanje društva s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) i jednostavnog društva s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) s temeljnim kapitalom u novcu omogućeno je iz bilo kojeg javnobilježničkog ili HITRO.HR ureda u Republici Hrvatskoj na bilo koji od trgovačkih sudova.

U usporedbi sa osnivanjem obrta, osnivanje d.o.o. i j.d.o.o zahtjeva još više dokumentacije, ali i vremena i novca. Ipak, postoje određene prednosti poput toga da uvjet za osnivanje nije stručna sprema, niti bilo kakvi ispiti osposobljenosti, zbog čega ga često osnivanju osobe koje nemaju zadovoljavajucu stručnu spremu za otvaranje obrta.

Koraci za registraciju:

  1. Odabrati ime društva (na stranici Ministarstva pravosuđa moguće je pogledati koja imena su već zauzeta)
  2. Ovjera kod javnog bilježnika (prijavu za upis u sudski registar i određene priloge nužno je ovjeriti kod javnog bilježnika.)
  3. Predaja dokumentacije i uplata pristojbi (prijava za upis u sudski registar sa svim potrebnim prilozima ovjerenim kod javnog bilježnika predaje se u uredu HITRO.HR. Uplatnice za uplatu osnivačkog pologa i sudskih pristojbi dobijaju se također u HITRO.HR uredu.
  4. Preuzimanje dokumentacije i otvaranje računa (rješenje o upisu u sudski registar i obavijest o razvrstavanju poslovnog subjekta po Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti s upisanim matičnim brojem preuzimaju se na šalteru servisa HITRO.HR. 

Društvo, vlasnika društva i zaposlenike društva potrebno je prijaviti u sustav mirovinskog osiguranja (HZMO – e-Mirovinsko).

Također, društvo je potrebno prijaviti u sustav zdravstvenog osiguranja (HZZO – e-Zdravstveno) te u nadležnoj Poreznoj upravi.

Primjere potrebne dokumentacije pronađite ovdje.

Troškovi za osnivanje j.d.o.o. iznose oko 100 Eura.

Minimalni temeljni kapital od 2.500 eura za d.o.o., odnosno 1 euro za j.d.o.o. jedna je od glavnih razlika između ova dva oblika društva. Kod osnivanja d.o.o.-a tradicionalnim putem javnog bilježnika, obvezno je odmah uplatiti najmanje četvrtinu temeljnog kapitala (minimalno 625 eura). Ostatak temeljnog kapitala mora se uplatiti u roku od godine dana. 

VAŽNO: Brže, jeftinije i jednostavnije je otvoriti d.o.o. i j.d.o.o. online. 

Nakon što si smislio naziv tvrtke potrebno je pristupiti web stranici START – elektroničko pokretanje poslovanja. 

Najvažnije što ti ovaj portal omogućuje je mogućnost da svih sedam obaveznih koraka napraviš elektronskim putem na jednom mjestu. Na ovaj način, postupak otvaranja trgovačkog društva traje samo dva do tri dana!

Ukupan trošak otvaranja društava s ograničenom odgovornošću putem usluge START iznosi 26,55 eura + iznos temeljnog kapitala. Trošak online otvaranja jednostavnog društva s ograničenom odgovornošću je 3,98 eura + iznos temeljnog kapitala. U odnosu na klasični način otvaranja trgovačkog društva putem javnog bilježnika, ušteda iznosi oko 530 eura za d.o.o., ili oko 133 eura za j.d.o.o.  

*Da bi uspješno pristupio portalu START potrebno je imati vjerodajnicom tj. certifikat sigurnosne razine 4. Takvu razinu sigurnosti imaju elektronička osobna iskaznica (eOI) i FINA-in certifikat (koji se koristi za usluge E-porezna, E-mirovinsko, E-zdravstveno i sl.). 

Da sumiramo, korištenjem elektroničke usluge START moguće je pokrenuti poslovanje trgovačkog društva na daljinu unutar nekoliko dana što podrazumijeva:

  1. Upis društva u sudski registar;
  2. Upis društva u registar poslovnih subjekata;
  3. Elektroničko plaćanje temeljnog kapitala i pristojbi;
  4. Predati zahtjev za otvaranje transakcijskog računa kod poslovnih banka; 
  5. Upisati se u registar obveznika PDV-a i/ili dodjele PDV ID broja putem Porezne uprave; 
  6. Registrirati se u sustav Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje;
  7. Registrirati se u sustav Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje;

Razlika u registraciji obrta i trgovačkog društva

OBRT TRGOVAČKO DRUŠTVO
Temeljni kapital  Nema  1,00 EUR za j. d. o. o. 

2.500,00 EUR za d. o. o. 

Troškovi osnivanja Nema  od 100 EUR do 800 EUR 
Vrijeme potrebno za registraciju/osnivanje Obično od 3 -15 dana, 40 dana 
Mjesto registracije  Nadležno upravno tijelo Trgovački sud
Odgovornost Cjelokupnom imovinom

obrtnika

Visinom temeljnog kapitala 
Knjigovodstvo Jednostavno knjigovodstvo u skladu sa Zakonom o porezu na dohodak Dvojno knjigovodstvo u skladu sa Zakonom o računovodstvu 
Članstvo u Komori Hrvatska obrtnička komora Hrvatska gospodarska komora
Djelatnosti  Sve dopuštene gospodarske

djelatnosti

Sve dopuštene gospodarske djelatnosti 
Porezne stope Porez na dohodak – 20 % i 30 %

Paušalni porez na dohodak – 12

%

Porez na dobit – 10 % za godišnje prihode do 1.000.000,00 EUR – 18 %, 

 za godišnje prihode iznad 1.000.000,00 EUR 

Zaposleni Nema ograničenja  Nema ograničenja 
Plaćanje poreza na dodanu vrijednost (PDV)  Iznad 40.000,00 EUR

naplaćenih godišnjih primitaka

Godišnje isporuke dobara i usluga iznad 40.000,00 EUR
Pomaganje u radu članova

obitelji

Da  Ne
Mogućnost privremene obustave rada do 1 godine Da  Ne

 

*Adrese nadležnih upravnih tijela možeš pronaći ovdje.

Zapošljavanje radnika

  • Prijava na Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje (HZMO)

Poslodavac je dužan prijaviti radnika nadležnoj službi Zavoda za mirovinsko osiguranje najkasnije prije početka rada, a najranije ga može prijaviti osam dana ranije.

Više informacija o prijavama i odjavama na mirovinsko osiguranje dostupno je ovdje.

  • Prijava na Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO)

Osnovno zdravstveno osiguranje je obvezno zdravstveno osiguranje kojim su obuhvaćene sve osobe s prebivalištem u Republici Hrvatskoj.

Više informacija o prijavama i odjavama na HZZO dostupno je ovdje.

  • Ugovor o radu

Radni odnos zasniva se ugovorom o radu koji se sklapa u pisanom obliku. 

Zakon o radu možeš pročitati ovdje.

Preuzmi check listu za otvaranje restorana

Minimalni tehnički uvjeti za restoran

Za obavljanje ugostiteljske djelatnosti u ugostiteljskom objektu (u ovom slučaju restoranu) moraju biti ispunjeni minimalni tehnički i drugi uvjeti za vrstu glede uređenja i opreme ugostiteljskog objekta, usluga i drugi uvjeti propisani Zakonom i propisima donesenim temeljem ovog Zakona.

*Iznimno, ukoliko je u ugostiteljskom objektu već obavljana ugostiteljska djelatnost iste vrste i ako se uvjeti u pogledu prostora, uređenja i opreme nisu promijenili, u upravnom postupku izdavanja rješenja novom ugostitelju nije potrebno obavljati ponovni očevid objekta, odnosno donosi se na zahtjev ugostitelja, u skladu sa Zakonom o ugostiteljskoj djelatnosti, rješenje o nastavku obavljanja ugostiteljske djelatnosti iste vrste uvidom u dokumentaciju, bez provođenja očevida.

Skupina » Restorani« razvrstava se u vrste ugostiteljskih objekata:

  1. Restoran 
  2. Gostionica 
  3. Zdravljak 
  4. Zalogajnica 
  5. Pečenjarnica 
  6. Pizzeria 
  7. Bistro 
  8. Slastičarnica 
  9. Objekt brze prehrane (fast food) 

*Restorani koji su smješteni u zgradi koja je registrirana kao povijesno-kulturni objekt ili u objektu od posebne ambijentalne vrijednosti, uz prethodno pribavljene dozvole sukladno propisima o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara – mogu odgovarajuće odstupiti od minimalnih uvjeta.

Minimalne tehničke uvjete za restorane pročitaj ovdje:

PRAVILNIK O RAZVRSTAVANJU I MINIMALNIM UVJETIMA UGOSTITELJSKIH OBJEKATA IZ SKUPINA »RESTORANI«, »BAROVI«, »CATERING OBJEKTI« I »OBJEKTI JEDNOSTAVNIH USLUGA«

Na zahtjev ugostitelja, nadležno upravno tijelo rješenjem utvrđuje ispunjavanje minimalnih uvjeta te utvrđuje ispunjavanje uvjeta za posebni standard i dodjelu oznake kvalitete za restoran. Ukoliko se zahtjev potvrdi, rješenje se upisuje u Središnji registar za ugostiteljsku djelatnost.

Ured državne uprave u županiji (prema mjestu sjedišta obrta) je nadležno tijelo kojem je potrebno podnijeti zahtjev za izdavanje rješenja i koji utvrđuje udovoljava li prostor, uređaji i oprema svim propisanim uvjetima za otvaranje i rad restorana.

Uz zahtjev za utvrđivanje minimalnih uvjeta za ugostiteljske objekte koji se ne kategoriziraju treba priložiti:

  1. Rješenje Trgovačkog suda o upisu u sudski registar (za pravne osobe) ili rješenje o upisu u Obrtni registar (za fizičke osobe),
  2. Dokaz o pravu korištenja prostora (izvadak iz zemljišne knjige, kupoprodajni ugovor, ugovor o zakupu i sl.)
  3. Dokaz da se građevina može koristiti odnosno izdati rješenje za obavljanje djelatnosti sukladno odredbama Zakona o gradnji,
  4. Prethodno odobrenje Gradskog zavoda za zaštitu spomenika kulture i prirode za objekte u povijesnoj urbanoj cjelini grada te za zaštićena nepokretna kulturna dobra izvan povijesno urbane cjeline,
  5. Izvješće o ispravnosti električnih instalacija,
  6. Izvješće o ispitivanju učinkovitosti ventilacije,
  7. Izvješće o nepropusnosti plinskih instalacija,
  8. Rješenje da su provedene mjere za zaštitu od buke izdano od Ministarstva zdravstva (Zakon o zaštiti od buke u ugostiteljskim objektima)
  9. Izvješće o onečišćenju zraka od štetnih emisija za ugostiteljske objekte u kojima se pripremaju i uslužuju jela,
  10. Nalaz o zdravstvenoj ispravnosti vode za piće, ako se radi o ugostiteljskom objektu koji se prvi put otvara ili nije poslovao duže od 6 mjeseci,
  11. Dokaz o nepropusnosti vodovodne i kanalizacijske instalacije, ako se radi o ugostiteljskom objektu koji se prvi put otvara odnosno dokaz o nepropusnosti sabirne jame za objekte koji su smješteni na područjima koja nisu priključena na javnu kanalizacijsku mrežu,

*Navedene isprave izdaju ustanove ovlaštene od nadležnih Ministarstava (dokaz o ispravnosti električnih instalacija i nepropusnosti vodovodnih i kanalizacijskih instalacija izdaju izvođači radova).

  1. Upravna pristojba za ugostiteljstvo

Dokaz o stručnoj spremi:

  1. Svjedodžba o završnom ispitu srednje škole,
  2. Uvjerenje o stručnoj osposobljenosti za ugostiteljsku djelatnost i djelatnost turističke agencije / voditelja poslovnice (kao i za još neke zakonom propisane djelatnosti)

Uz zahtjev za nastavak obavljanja ugostiteljske djelatnosti u ugostiteljskim objektima koji se ne kategoriziraju treba priložiti:

  1. Rješenje Trgovačkog suda o upisu u sudski registar (za pravne osobe) ili rješenje o upisu u Obrtni registar (za fizičke osobe),
  2. Dokaz o pravu korištenja prostora (izvadak iz zemljišne knjige, kupoprodajni ugovor, ugovor o zakupu i sl.),
  3. Izjavu sukladno članku 24. stavku 6. Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti (obrazac Izjave),
  4. Pristojbu u iznosu propisanih pristojbi iz područja ugostiteljstva – naplaćuje se po usvajanju zahtjeva.

Kada se prikupi sva potrebna dokumentacija, popunjeni zahtjev s priloženim ispravama i potvrdama o plaćenim pristojbama potrebno je predati Odsjeku za minimalne tehničke uvjete koji postavlja voditelja postupka koji sastavlja stručno povjerenstvo koje dolazi u restoran utvrditi minimalne uvjete.

Zakonski rok za izdavanje Rješenja o utvrđivanju minimalno tehničkih uvjeta za uredno podnesene zahtjeve je 15 dana. Dobivanjem rješenja restoran može započeti s radom.

Vlasnik restoran je dužan započeti s radom najkasnije 6 mjeseci nakon dobivanja Rješenja o minimalnim uvjetima (u protivnom ono prestaje važiti).

*Svaku naknadnu promjenu (promjena stručnog voditelja poslovanja, promjena vrste ugostiteljskog objekta, proširenje kapaciteta, privremeni ili trajni prestanak obavljanja djelatnosti i sl.) vlasnik je dužan prijaviti u Službi za gospodarstvo i ishoditi potrebna rješenja.

Fiskalizacija

Sve fizičke osobe – obveznici poreza na dohodak po osnovi samostalne djelatnosti te pravne i fizičke osobe koje se smatraju obveznicima poreza na dobit su obveznici fiskalizacije. 

Prema tome vlasnici restorana su obveznici fiskalizacije. 

Jedan od najvažnijih alata u restoranu je program za fiskalnu blagajnu koji odavno više ne treba biti samo alat za kucanje računa nego centralni živčani sustav restorana, ključan za proaktivno praćenje prodaje, sigurno upravljanje zalihama, točnu analizu troškova i donošenje ključnih poslovnih odluka. 

Pri odabiru programa za fiskalnu blagajnu, pronađi odgovore na sljedeća pitanja:

  • Zadovoljni korisnici: koliko korisnika postoji i koliko su zadovoljni njegovim performansama?
  • Iskustvo na tržištu: koliko dugo program postoji na tržištu?
  • Korisnička podrška: postoji li 24/7 korisnička podrška i naplaćuje li se?
  • Besplatan probni period: da li program nudi besplatan probni period kako biste mogli testirati njegove funkcionalnosti?
  • Transparentna cijena: koja je cijena programa i ima li skrivenih troškova?
  • Iskustvo tvrtke: da li tvrtka koja iznajmljuje/prodaje program ima iskustva u IT sektoru i ugostiteljstvu?

POS Sector je program za fiskalnu blagajnu koji maksimalno unapređuje način na koji restorani upravljaju svojim poslovanjem. Uz besplatnu korisničku podršku 24/7, idealno je rješenje za sve vrste ugostiteljskih objekata. Od štandova za sladoled do caffe barova i luksuznih restorana. Program je pojednostavljen maksimalno radi savršenog korisničkog iskustva, a istovremeno nudi najnaprednije funkcije za upravljanje i vođenje ugostiteljskog objekta.

Isprobaj i koristi POS Sector besplatno mjesec dana! Bez ugovora i skrivenih troškova. Pozovi nas na broj 01 4404 707 ili popuni i pošalji kontakt formu.

Preuzmi check listu za otvaranje restorana

KORISNI TEKSTOVI:

Vodič što sve treba sadržavati ugostiteljski objekt za sve inspekcije

Što trebamo znati o sanitarnoj inspekciji i zadacima ugostitelja?

Sanitarni pregled, sanitarna iskaznica i tečaj higijenskog minimuma

Inspekcija u ugostiteljstvu: Što inspektori mogu, a što ne mogu?

Dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija u ugostiteljstvu

Zakon o zaštiti od buke u ugostiteljskim objektima

Propisana pravila za rad ugostiteljskog objekta

Minimalni tehnički uvjeti za ugostiteljstvo

Zašto je redovito održavanje fiskalne blagajne važno za sve ugostitelje?

Što je digitalni certifikat za fiskalizaciju, koliko košta i kako ga preuzeti?

Kako izabrati program za fiskalnu blagajnu za restoran?

Podijelite na društvenim mrežama:

Kategorije

Pročitajte povezane članke

U Europi, bezgotovinsko plaćanje je doživjelo porast popularnosti  2010-ih, kada su kartična plaćanja, mobilne...

Pri pomisli na radnu atmosferu u restoranu, vjerojatno svima prvo pada na pamet užurbano...

Svi smo barem jednom doživjeli situaciju u restoranu ili nekom drugom ugostiteljskom objektu da...

Sezona se polako bliži kraju, a s njom dolazi i refleksija na sve novitete...

Postoji nešto posebno u tim kasnim jutarnjim satima kada sunce tek dovoljno zagrije, a...

Svi znamo da pronalaženje dobrog gluten-free restorana može biti poput traženja igle u plastu...

Među prvima saznaj korisne informacije o ugostiteljstvu i pogodnostima koje pružamo.

Iz prve ruke znamo što ti je potrebno da unaprijediš svoje poslovanje.

Preko 4000 korisnika. Prvih mjesec dana besplatno.

Započni besplatno. Bez ugovorne obaveze. Prestani s korištenjem kad želiš.

Crna Gora

Prijavite se na našu newsletter listu kako bi pregledati naše predhodne i prvi saznali termine održavanja budućih webinara!

Nakon što unesete ispravnu e-mail adresu bit ćete u mogućnosti pogledati dosadašnje webinare.